Bodrum Dj

Daha yaygın olarak DJ olarak kısaltılmış adıyla anılan disk jokey , dinleyiciler için arşivindeki kayıtlı olan  müzikleri çalan kişidir. DJ türlerini sıralamak gerekirse;

kulüp DJ’leri : Gece kulübü veya müzik festivalinde çalan, mobil DJ’ler  partiler veya festivaller gibi açık ve özel etkinliklerde çalan dj ler yer alır. başlangıçta plak kullanan dj ler günümüzde genellikle kontroller kullanmaktadırlar, müzikler ya bir pc aracılığıyla kontroller sayesinde yada usb deki müziklerin bir dj kontroller sayesinde çalınabilmesini sağlar, bu ekipmanların geliştirilmiş olması günümüzde dj lere büyük pratiklik sağlamıştır. dj lerin çalabileceği mekanlar; Club, Bar, Beach Club ler gibi sıralanabilir.

Radyo DJ’leri: radyo istasyonlarında müzik programları yapan Dj lere radyo dj yi denilir

bodrum dj

Bir DJ (Diskjokey), kullandığı donanım veya yazılım gereği, müzik yapımcıları tarafından aynı anda oluşturulan bir veya daha fazla şarkıyı, notaları, dakikadaki vuruş sayısını ve perdeyi dikkate alarak senkronize eder ve şarkılar arasında (iki adet) geçiş yapar. veya daha fazla şarkı. Pek çok şarkıyı sanki tek şarkıymış gibi bir araya getirip yoluna devam eden oydu. DJ türleri arasında radyo DJ’leri (müzik radyo istasyonlarında programlara ev sahipliği yapan), kulüp DJ’leri (rave’lerde, gece kulüplerinde, konserlerde veya müzik festivallerinde çalışan), mobil DJ’ler (düğünlerde, partilerde veya festivallerde çalışan), mobil DJ’ler bulunur. ve turnbalistler (gramofon plaklarındaki sesleri değiştirmek için plak çalarlar kullanan kişi

Bodrum Dj

DJ yazılımı, ses dosyalarını konsol mikseri yerine bilgisayarda mikslemek için bir DJ kontrol cihazıyla birlikte kullanılabilir. DJ’ler dinleyicilerle konuşmak için mikrofon kullanır; ses efektleri oluşturmak için yankı süresi gibi efekt birimlerini ve davul makineleri ve sentezleyiciler gibi elektronik müzik ekipmanlarını kullanabilirler.

DJ’ler için en yaygın müzik türleri drone müziği, bilgisayar müziği, post-endüstriyel müzik, post-modern müzik, dans müziği, elektronik dans müziği, elektronik müzik, mashup’lar ve remikslerdir. Müzik yapımcıları tarafından oluşturulan şarkılar genellikle orijinal miks, genişletilmiş miks ve radyo miksajı etiketlerini taşır.

Original Mix ve Extended Mix versiyonlarına sahip şarkılarda Giriş ve Çıkış bölümleri şarkının perküsyon, bas ve müzik unsurlarını içerebilir. Böylece DJ, bu parçaları kullanarak bir şarkıyı geçiş yapacağı başka bir şarkıyla doğru şekilde senkronize edebilir.

Şarkılar arası geçiş süreleri DJ’in performansta kullandığı şarkının müzik türüne ve DJ’in takdirine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Genel olarak konuşursak, bir elektronik müzik şarkısının uzunluğu 2 ile 9 dakika arasında değişebilir. “DJ Seti“, bir DJ’in 30 – 45 – 60 (veya daha fazla) dakikalık bir karışımı kaydetmesiyle oluşturulan bir performansın kaydıdır. Bir DJ’in performans karışımının amacı, çalıştığı gece kulübü, diskotek, diskotek, bar, pub ve festivallerde eğlenmek için gelen insanları heyecanlandırmak, hareket ettirmek ve dans etmektir. Bu nedenle DJ, parçaları seçerek ortamın ne istediğine ve neye ihtiyacı olduğuna karar verir.

DJ insanları müzikle eğlendirirken, MC (törenlerin sunucusu veya yöneticisi) insanları heyecanlandırmak için mikrofonu kullanır. Ayrıca aydınlatma ve görselleştirmeden sorumlu çalışanlar da lazer, robot, sis vb. kullanıyor. Ortama görsel uyumu sağlamak için makineler kullanıyorlar.

Müziği, mikrofonu ve görüntüleri bizzat koordine eden DJ’ler de vardır.

Bodrum Dj

DJ : Belirlenen bir zaman içerisinde dj performansı

Müzik Direktörlüğü: Tüm mekanlara uygun müziklerin belirlenmesi ve yayınlanması, mekanların konseptine uygun müzik türleri ve bu türdeki müziklerin akışını sağlamak.

Bodrumda Beach Club Dj liği, Bordrum Restoran Dj liği, Bodrum Bar Dj

Bodrumda dj  müzik türleri: Deep House dj, House Dj, Minimal House Dj, Ethnic House Dj Electronica, Chillout, Lounge, Deep House, Tech House, Latin Lounge, Beach House, Chillhouse House, Electro House, Trance müzik gibi bir çok müzik türü.

Bodrum Dj hizmeti mekanınızın özelliklerine göre hazırladığımız müziklerin dj performans olarak hizmet verilmesi

Bodrum Dj hizmetini gerçek zamanlı alabilir yada mekanınızın konseptine uygun olarak hazırlanmış müzik yayınını internet üzerinden sadece sizin işletmenizde yayınlayabileceğiniz  şekilde hazırlayabiliriz,

Daha önce çaldığım yerlerden bazıları

• Ritz Carlton Margoux: Lounge müzik
• Leman Kafe: Soul, Funky, hiphop, triphop
• Fuarlar: Chillout, Lounge, chillhouse, house
• Düğün Dj: Oldies, Chanson, Latin, Pop Dance, Türkçe pop, yerel, Slow
• İstanbulda çeşitli organisazyonlar : düğün partileri, özel partiler, house partiler
• Topkapı Palace Açılış Partisi: House Dance, House
• Saint Joseph Mezunları Partileri: Alternatif, Triphop, Elektronik müzik
• Moda Deniz Kulübü: Oldies, Chanson, Latin, dance classics , Pop Dance
• Şaziye: Pop, House
• Akçay Turban Disco: R&B, Hiphop, Türkçe pop, Dance House

Etiket: Bodrum Dj

Bodrum DJ

Bodrum Dj Servis; Bodrumda mekanlarda müzik akışını sağlamak, mekanlardaki müşterilerin iyi duyum ve güzel müzik yayını yapmak için çalışmalar yapmaktayız, her mekanın kendine has bir tarzı vardır, bu tarzı yansıtan müzikleri seçmek ve günün yada gecenin, saatlerine uygun bir şekilde yayınlanmasını sağlamak mekanda bütünlük duygusunu sağlamak için çalışırız, Bodrumda çeşitli tarzda mekanlar vardır, Barlar, Restoranlar, Beach Club gibi farklı mekanlarda farklı türde müzikler çalmaktadır, 25 yıllık dj lik geçmişimizle geniş ve çeşitli müzik türlerinden oluşan müzik arşivimizle mekanlara gelerek müzik çalmanın yanısıra sadece sizin mekanınıza göre hazırlanmış müzik yayını yapan ve sadece sizin giriş yapabilip yayınlayabileceğiniz internet radyosu formatında yayın hizmeti vermekteyiz, bu bü internet radyosu mekanın açık olduğu saatlere ve aktiviteye göre hazırlanmaktadır ve bu saatlere sadık kalarak yayınlanır, böylelikle sanki mekanınızda bir dj çalıyormuş gibi hizmet alabilirsiniz.

Bodrum dj hizmeti